Wydarzenia

2018-03…06  eZdrowie Mazowieckie

Przewodnicząca sekcji eZdrowie-życie bez barier – Małgorzata Piątkowska, a także Prezes Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego – Marcin Paprzycki, objęli patronatem cykle wydarzeń eZdrowie Mazowieckie, dlatego też gorąco zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w warsztatach eksperckich dotyczących telemedycyny i eZdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Przed nami następujące wydarzenia:

  • 13.03.2018 g. 16:30 wtorek: Szpitalne Systemy Informatyczne i Elektroniczna Dokumentacja Medyczna HIS i EDM bez tajemnic;
  • 16.04.2018 g. 16:30 poniedziałek: Strategia eZdrowia 2018-2020;
  • 14.05.2018 g. 16:30 poniedziałek: Telemedycyna – gdzie i dokąd?
  • 11.06.2018 g. 16:30 poniedziałek: Aplikacje medyczne w Izbie przyjęć – AI vs Lekarz.

Wydarzenia te patronatem objął także Dziekan I Wydziału Lekarskiego WUM prof. dr hab. n. med. Paweł Włodarski. Organizatorem jest Zakład Informatyki Medycznej i Telemedycyny WUM we współpracy z Comarch Healthcare oraz Partnerami projektu.

Warsztaty są skierowane do studentów, pracowników podmiotów medycznych i menedżerów ochrony zdrowia woj. mazowieckiego. Projekt realizowany na terenie Centrum Biblioteczno-Informacyjnego Kampusu Banacha w Warszawie.

Najbliższe spotkanie z obszaru Szpitalnych Systemów Informatycznych i Elektronicznej Dokumentacji Medycznej HIS i EDM bez tajemnic odbędzie się we wtorek 13.03.2018 od godz.16:30 do 19:00. Bezpłatna rejestracja w linku https://goo.gl/MqYbys

Wydarzenie jest niepowtarzalną okazją doświadczenia rozwiązań z obszaru informatyzacji ochrony zdrowia na Mazowszu. Spotkania w maksymalnie 30 osobowych grupach pozwalają na bezpośrednią interakcję z uczestnikami. Wydzielona strefa demonstracyjna daje okazję przetestowania prezentowanych rozwiązań i rozmowy z prelegentami.

Przebieg dotychczasowych spotkań można zobaczyć na oficjalnym kanale wydarzenia www.fb.me/eZdrowieMazowieckie

Organizatorzy zachęcają do polubienia strony.
Potwierdzenie uczestnictwa wraz z harmonogram wydarzenia oraz dokładną lokalizacją udostępniane są na tydzień przed spotkaniem dla zarejestrowanych uczestników.

Zarząd sekcji eZdrowie-życie bez barier

* * *

2017-11-23   Technologie informatyczne dla niepełnosprawnych

Sekcja „eZdrowie-życie bez barier” serdecznie zaprasza 23 listopada 2017 r. (czwartek) o godzinie 18, na spotkanie, na którym dowiemy się fascynujących rzeczy o świecie Głuchych i o tym jak dzięki aplikacjom Głusi mogą porozumiewać się ze światem osób słyszących, a także o tym jak wciąż rozwijające się technologie informatyczne mogą usprawnić i zapewnić bezpieczne życie osobom starszym i niepełnosprawnym. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Warszawie, przy ul. Solec 38 lok. 103 (I piętro). Lokal jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Szczegóły w załączonym pliku pdf 2017-11-23 spotkanie sekcji.

* * *

2017-11-14   Warszawa, szkolenia dla pracowników NGO

Fundacja widzialni.org zaprasza w dniu 14 listopada 2017 na szkolenia dla pracowników organizacji pozarządowych na temat redagowania dostępnych (wolnych od barier) treści internetowych – załączamy szczegółową agendę w pliku pdf o nazwie Agenda szkolenia Warszawa.

* * *

2017-11-03   Technologia InTouch Health

Na kanale telewizyjnym TVN24BiŚ wyemitowano kanadyjski film prezentujący technologię InTouch Health – zamiast dowozić lekarza specjalistę do chorego w odległym zakątku świata łączy się go zdalnie z robotem, który zbliża się do pacjenta i przekazuje specjaliście wysokiej jakości obraz oraz parametry pacjenta. Informacje źródłowe można znaleźć w Internecie pod adresem https://www.intouchhealth.com, a materiały wideo z YT pod adresem https://www.youtube.com/results?search_query=intouch+health.

* * *

2016-11-22   Spotkanie nt. wykorzystania teleinformatyki

Utworzenie w maju 2016 roku sekcji „eZdrowie-życie bez barier” było długo oczekiwaną inicjatywą w Polskim Towarzystwie Informatycznym, które w tym roku obchodzi 35-lecie działalności. Radość tę podzielali wraz ze współtwórcą sekcji – Ryszardem Mężykiem – uczestnicy spotkania, które odbyło się 22 listopada 2016 r. w siedzibie głównej PTI.

Ryszard Mężyk, członek zarządu sekcji, przygotował merytoryczną część tego spotkania i zaprosił do wspólnej prezentacji znamienitych prelegentów: Pawła Masiarza oraz Kajetana Wojsyka. Spotkanie poświęcone było wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych do wspomagania działań związanych z ochroną zdrowia. Współorganizatorami spotkania byli także Oddział Mazowiecki PTI, Polskie Towarzystwo Telemedycyny i e-Zdrowia oraz Polski Oddział IEEE Computer Society

* * *

2016-10-27   Spotkanie nt. systemu EASTIN

W czwartek, 27 października odbyło się spotkanie organizowane przez sekcję eZdrowie-życie bez barier, działającą przy Polskim Towarzystwie Informatycznym. Dotyczyło ono EASTIN – Europejskiej sieci informacji o technologiach rozwiązujących problemy ciężkiej niepełnosprawności i autonomii (European Assistive Technology Information Network – www.eastin.eu) – więcej…

Zapisz

* * *