Wydarzenia

2024-03-19  Jak zapewnić Polsce bogate źródło wiarygodnych danych medycznych by tworzyć AI?

Sekcja eZdrowie – życie bez barier zaprasza 19 marca 2024 r. w godz. 18:00-19:30, hybrydowo w siedzibie PTI przy ulicy Solec 38 lok. 103 oraz online na spotkanie „Jak zapewnić Polsce bogate źródło wiarygodnych danych medycznych by tworzyć AI?”.

Na spotkaniu wystąpi prof. dr med. Rafał Niżankowski, związany z Sano Science Computational Medicine, gdzie pracuje nad narzędziami informatycznymi ułatwiającymi tworzenie i prowadzenie rejestrów klinicznych.
Podczas wystąpienia zostaną omówione następujące tematy:
1. Próby tworzenia AI dla medycyny nieudane z braku danych
2. Historie choroby nie są dobrym źródłem wiarygodnych danych
3. Bazy danych rejestrów pacjentów jako dobre źródło wiarygodnych danych
4. Rejestry kliniczne i bariery w ich upowszechnianiu

* * *

2018-03-06  eZdrowie Mazowieckie

Przewodnicząca sekcji eZdrowie-życie bez barier – Małgorzata Piątkowska, a także Prezes Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego – Marcin Paprzycki, objęli patronatem cykle wydarzeń eZdrowie Mazowieckie, dlatego też gorąco zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w warsztatach eksperckich dotyczących telemedycyny i eZdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Przed nami następujące wydarzenia:

  • 13.03.2018 g. 16:30 wtorek: Szpitalne Systemy Informatyczne i Elektroniczna Dokumentacja Medyczna HIS i EDM bez tajemnic;
  • 16.04.2018 g. 16:30 poniedziałek: Strategia eZdrowia 2018-2020;
  • 14.05.2018 g. 16:30 poniedziałek: Telemedycyna – gdzie i dokąd?
  • 11.06.2018 g. 16:30 poniedziałek: Aplikacje medyczne w Izbie przyjęć – AI vs Lekarz.

Wydarzenia te patronatem objął także Dziekan I Wydziału Lekarskiego WUM prof. dr hab. n. med. Paweł Włodarski. Organizatorem jest Zakład Informatyki Medycznej i Telemedycyny WUM we współpracy z Comarch Healthcare oraz Partnerami projektu.

Warsztaty są skierowane do studentów, pracowników podmiotów medycznych i menedżerów ochrony zdrowia woj. mazowieckiego. Projekt realizowany na terenie Centrum Biblioteczno-Informacyjnego Kampusu Banacha w Warszawie.

Najbliższe spotkanie z obszaru Szpitalnych Systemów Informatycznych i Elektronicznej Dokumentacji Medycznej HIS i EDM bez tajemnic odbędzie się we wtorek 13.03.2018 od godz.16:30 do 19:00. Bezpłatna rejestracja w linku https://goo.gl/MqYbys

Wydarzenie jest niepowtarzalną okazją doświadczenia rozwiązań z obszaru informatyzacji ochrony zdrowia na Mazowszu. Spotkania w maksymalnie 30 osobowych grupach pozwalają na bezpośrednią interakcję z uczestnikami. Wydzielona strefa demonstracyjna daje okazję przetestowania prezentowanych rozwiązań i rozmowy z prelegentami.

Przebieg dotychczasowych spotkań można zobaczyć na oficjalnym kanale wydarzenia www.fb.me/eZdrowieMazowieckie

Organizatorzy zachęcają do polubienia strony.
Potwierdzenie uczestnictwa wraz z harmonogram wydarzenia oraz dokładną lokalizacją udostępniane są na tydzień przed spotkaniem dla zarejestrowanych uczestników.

Zarząd sekcji eZdrowie-życie bez barier

* * *

2017-11-23   Technologie informatyczne dla niepełnosprawnych

Sekcja „eZdrowie-życie bez barier” serdecznie zaprasza 23 listopada 2017 r. (czwartek) o godzinie 18, na spotkanie, na którym dowiemy się fascynujących rzeczy o świecie Głuchych i o tym jak dzięki aplikacjom Głusi mogą porozumiewać się ze światem osób słyszących, a także o tym jak wciąż rozwijające się technologie informatyczne mogą usprawnić i zapewnić bezpieczne życie osobom starszym i niepełnosprawnym. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Warszawie, przy ul. Solec 38 lok. 103 (I piętro). Lokal jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Szczegóły w załączonym pliku pdf 2017-11-23 spotkanie sekcji.

* * *

2017-11-14   Warszawa, szkolenia dla pracowników NGO

Fundacja widzialni.org zaprasza w dniu 14 listopada 2017 na szkolenia dla pracowników organizacji pozarządowych na temat redagowania dostępnych (wolnych od barier) treści internetowych – załączamy szczegółową agendę w pliku pdf o nazwie Agenda szkolenia Warszawa.

* * *

2017-11-03   Technologia InTouch Health

Na kanale telewizyjnym TVN24BiŚ wyemitowano kanadyjski film prezentujący technologię InTouch Health – zamiast dowozić lekarza specjalistę do chorego w odległym zakątku świata łączy się go zdalnie z robotem, który zbliża się do pacjenta i przekazuje specjaliście wysokiej jakości obraz oraz parametry pacjenta. Informacje źródłowe można znaleźć w Internecie pod adresem https://www.intouchhealth.com, a materiały wideo z YT pod adresem https://www.youtube.com/results?search_query=intouch+health.

* * *

2016-11-22   Spotkanie nt. wykorzystania teleinformatyki

Utworzenie w maju 2016 roku sekcji „eZdrowie-życie bez barier” było długo oczekiwaną inicjatywą w Polskim Towarzystwie Informatycznym, które w tym roku obchodzi 35-lecie działalności. Radość tę podzielali wraz ze współtwórcą sekcji – Ryszardem Mężykiem – uczestnicy spotkania, które odbyło się 22 listopada 2016 r. w siedzibie głównej PTI.

Ryszard Mężyk, członek zarządu sekcji, przygotował merytoryczną część tego spotkania i zaprosił do wspólnej prezentacji znamienitych prelegentów: Pawła Masiarza oraz Kajetana Wojsyka. Spotkanie poświęcone było wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych do wspomagania działań związanych z ochroną zdrowia. Współorganizatorami spotkania byli także Oddział Mazowiecki PTI, Polskie Towarzystwo Telemedycyny i e-Zdrowia oraz Polski Oddział IEEE Computer Society

* * *

2016-10-27   Spotkanie nt. systemu EASTIN

W czwartek, 27 października odbyło się spotkanie organizowane przez sekcję eZdrowie-życie bez barier, działającą przy Polskim Towarzystwie Informatycznym. Dotyczyło ono EASTIN – Europejskiej sieci informacji o technologiach rozwiązujących problemy ciężkiej niepełnosprawności i autonomii (European Assistive Technology Information Network – www.eastin.eu) – więcej…

Zapisz

* * *